در حال بارگذاری ...

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم

برنامه نویسی را چگونه شروع کنیم

 

اگر تصمیم گرفتید که یک برنامه نویس باشید، باید به یاد داشته باشید که این معنی است که مدام می خواهید یاد بگیرید. فرقی نمی کند چه تازه کار باشید و چه با تجربه.

 

در آغاز ، همه چیز ممکن است بسیار هیجان انگیز به نظر برسد. بعد از اینکه همه منابع ، دوره ها ، کتاب ها و همه موارد مورد نیاز خود را جمع کردید، به نظر می رسد که شما برای سنین بالا برای تحصیل همه چیز و رسیدن به هدف خود ، می خواهید برای سنین طولانی مطالعه کنید. اما لازم نیست چنین باشد ، اگر شما عاقلانه بیاموزید ، این امکان وجود دارد که برنامه نویسی را سریعتر یاد بگیرید.

 

در این مقاله می خواهیم چند روش را با شما در میان بگذاریم که به در یادگیری سریع برنامه نویسی کمک میکند.

 

1. همه چیز را اصولی یاد بگیرید

برای درک هر موضوعی ، باید اصول را درک کنید. همین قانون مربوط به برنامه نویسی است. شروع یادگیری برنامه نویسی از ساختن یک برنامه پیشرفته شروع نمی شود. این شما را ناامید می کند و به شما این احساس را می دهد که برنامه نویسی پیچیده است.

 اگر از ابتدا شروع کنید ، همه چیز مشخص خواهد بود. هرگز به آن فکر نکنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما در آینده می شود. بنابراین ، به یاد داشته باشید ، از ابتدا شروع کنید و ملزومات را درک کنید.

2. روش درست را انتخاب کنید

برای یادگیری برنامه نویسی فیلم، کتاب، آموزش و دوره های بسیاری از منابع مختلف وجود دارد. برخی افراد ترجیح می دهند کتاب بخوانند، برخی دیگر می خواهند دوره های آموزشی تماشا کنند و برخی دیگر ترجیح می دهند یک دوره تعاملی را انجام دهند (مانند دوره HTML و CSS Duomly).

 تمامی این روش ها خوب است تا زمانی که با اولویت شما متناسب باشد. اگر منابع مناسب را انتخاب کرده باشید، احساس بی حوصلگی نکرده و یادگیری برای شما سرگرم کننده میشود.

 

بنابراین یکی از اصل های شروع برنامه نویسی، انتخاب روش درست یادگیری برنامه نویسی است.

3. تمرین زیاد

برنامه نویسی به معنی تئوری و انجام تمرین های زیاد است. هنگامی که چیزی جدید را از منبع نظری یاد می گیرید ، یک پروژه ایجاد و تمرین کنید. یادگیری با انجام این کار بهترین تجربه و درک بسیار را به شما می دهد. خواندن تئوری یا کد برای درک برنامه نویسی کافی نیست.

 

همچنین ، به یاد داشته باشید که هنگام یادگیری چیزهای جدید، پیچیدگی پروژه های خود را افزایش دهید. از فرم ساده ورود به سیستم HTML، می توانید کل برنامه را ایجاد کنید و سایر موارد آموخته شده را نیز پیاده سازی کنید. همچنین می توانید با استفاده از بهترین روشها ، کد موجود خود را بهبود بخشید.

 

هر کار عملی یک چالش جدید است و با چالش های جدید، شما به راحتی بی حوصله نخواهید شد و یادگیری شما به یک روال روزمره تبدیل می شود.

 

به یاد داشته باشید، هر چه بیشتر کد بنویسید، یادگیری و تجربه بیشتری خواهید داشت.

 

4. یادگیری را جدی بگیرید

جدیت در یادگیری به شما کمک زیادی خواهد کرد. اگر به موضوعی علاقه دارید، برای توسعه دانش خود به جستجوی منابع اضافی مانند مقاله ها یا فیلم های آپارات و یوتیوب بپردازید.

 همچنین می توانید به انجمن های برنامه نویسی یا گروه های نرم افزاری بپیوندید و با سؤال از برنامه نویسان با تجربه تر، چیزهای زیادی یاد بگیرید.

 

ممکن است آنها دانشی که در کتاب ها و دوره ها پیدا نکرده اید را به شما سریع تر بدهند، زیرا آنها تجربه خود را از برنامه نویسی در زندگی واقعی با شما به اشتراک می گذارند.

بنابراین، جدیت به شما کمک می کند دانش زیادی از افراد با تجربه و امکان بحث در مورد مباحث جالب برنامه نویسی در موارد مختلف کسب کنید.

 

5. اعتماد به نفس

این امر بسیار طبیعی است که پس از تولید و تکمیل پروژه های نرم افزاری، پروژه شما به موفقیت نرسد. دست از تلاش برندارید، تلاش خود را بیشتر کرده و به این فکر کنید که چگونه نرم افزار خود را بهبود بخشید.

در برنامه نویسی چیزی تحت عنوان “شکست” وجود ندارد مگر آنکه خود آن را بپذیرید.

 

6. درخواست کمک

وقتی با مشکل مواجه شدید و کد شما کار نمی کند، روزها را صرف اشکال زدایی و رفع آن می کنید؛ بهترین ایده برای شما درخواست کمک است.

ممکن است اگر چند روز دیگر برای اصلاح کد خود صرف کنید، این راه حل را پیدا خواهید کرد ، اما اشخاص با تجربه می تواتند با نگاه انداختن به کد شما، ظرف چند ساعت راه حل مشکل شما را بیابند.

به این ترتیب اشکال خود را خواهید فهمید و به این بستگی دارد که چقدر طول بکشد تا اشکال زدایی شود.

 

شما میتوانید باید با ورود به حساب کاربری در وب سایت هایی نظیر Stackoverflow یا ثبت مشکل در بخش پشتیبانی انجمن های مشابه درخواست کمک کنید.

 

7. اشکال زدایی را یاد بگیرید

اشکال زدایی در برنامه نویسی امری معقول و عادی است. اگر با تجربه یا مبتدی هستید در هر صوت نیاز به اشکال زدایی کد های برنامه خود دارید. مهم ترین امر در اشکال زدایی، دانستن این است که در چه زمان برنامه و کد نوشته شده توسط شما به درستی کار نمیکند.

پس بدون شک با کسب تجربه در زمینه اشکال زدایی و عیب یابی نرم افزار علاوه بر سرعت بخشیدن به یادگیری برنامه نویسی، انجام پروژه های نرم افزاری برای شما بسیار راحت تر میباشد.

 

8. منطق برنامه نویسی را یاد بگیرید

زمانی که شما برنامه نویسی را شروع میکنید، متوجه خواهید شد که منطق و الگوهای استفاده شده در آن به صورت مکرر تکرار میشوند.

مهم ترین نکته در برنامه نویسی این است که کد های خود را تا حد امکان آسان کرده تا از پیچیدگی کد های خود جلوگیری شود.

 

9. وارد انجمن های برنامه نویسی شوید

وارد انجمن های برنامه نویسی بسیار زیاد است. تالارهای گفتگو، وب سایتهایی مانند Stackoverflow، گروه های برنامه نویسی، انجمن های Reddit، ملاقات ها و بسیاری مکان های مجازی یا واقعی دیگر که می توانید به آنها بپیوندید وجود دارد.

ملاقات با دیگر برنامه نویسان و به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات یک روش عالی برای یادگیری برنامه نویسی است.

 

10. نمونه کارهای خود را بسازید

نمونه کارهای شما در واقع همان شناسنامه شماست. هر شخص به عنوان یک برنامه نویس برای معرفی خود در جامعه کسب و کار، نیاز به معرفی نمونه کار دارد. با ایجاد حساب کاربری در سایت Github میتوانید علاوه بر قرار دادن رزومه و نمونه کار های خود، در اشتراک کد های کد های خود با دگران به صورت عمومی از نظرات و پیشنهادات دیگر برنامه نویسان استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا ده نکته را با شما در میان گذاشتیم که به شما کمک می کند تا برنامه نویسی را سریعتر یاد بگیرید. برای شروع استفاده از بسیاری از این نکات ، لازم نیست خودتان را به هر روش خاصی آماده کنید. برخی از آنها مانند یادگیری اصول اولیه مهم هستند. این امر نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما در یادگیری می شود بلکه بعداً زمینه عالی برای یادگیری فن آوری های مختلف خواهید داشت.

 

یادگیری خوب و سریع داشته باشید !