در حال بارگذاری ...

#C – سی شارپ

سی شارپ

با زبان برنامه نویسی سی شارپ ، آسان ، حرفه ای شو

زبان برنامه نویسی #C حدودا در سال 2000 میلادی توسط Anders Hejlsberg طراحی شده و در حال حاضر تیم توسعه آن زیر نظر  Mads Torgersen فعالیت دارد. گفتنی است نسخه شماره 8 ، جدیدترین ورژن #C محسوب می گردد که در سال 2019 در کنار ویژوال استودیو 2019 منتشر شده است .

اساسا #C یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است . این زبان توسط شرکت مایکروسافت و از دل فریم ورک .NET مایکروسافت خلق و پرورش یافت و بعد ها توانست استاندارد های ISO و Ecma را دریافت کند و به ‌عنوان یک زبان استاندارد تایید شود.

می توان گفت #C زبان برگزیده شرکت مایکروسافت برای ایجاد سیستم عامل ویندوز و ویندوزفون برای سیستم عامل موبایل‌هایی همچون HTC ، مایکروسافت و نوکیا می باشد. این زبان نیز مانند زبان جاوا برای پروژه‌های اقتصادی و بزرگ، انتخاب بسیار خوبی است. اگر چه تعداد برنامه نویسانی که به این زبان برنامه نویسی می‌کنند، به پای برنامه نویسان جاوا نمی‌رسد، ولی به لطف پشتیبانی مایکروسافت، این زبان یکی از مدعیان قوی در بین زبان‌های برنامه نویسی است .

#C در آینده چگونه خواهد بود ؟

این زبان برنامه نویسی زبانی کاربردی و تمام نشدنی است ! چرا که نسخه های جدید آن نیز هر چند وقت یکبار توسط مایکروسافت ارائه می‌شود و دارای قابلیت‌های جدیدی است. و اگر بخواهیم درباره‌ی رنکینگ و رتبه‌ی آن در دنیا صحبت کنیم می‌توانیم این طور بگوییم که: سی‌شارپ از دیدگاه‌های مخلتف چهارمین و در برخی پنجمین زبان کاربردی، قدرتمند و محبوب دنیا محسوب می شود.

بنابراین این زبان برنامه نویسی از محبوبیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

در ایران دو زبان برنامه نویسی بخش اعظم نرم افزارها و وب سایت های سازمان های دولتی و خصوصی را فرا گرفته است که C# (ASP.NET) و جاوا پرچم دار هستند.

#C دلخواه چه کسانی است ؟

 به جرات می توان گفت اولین زبان برنامه نویسی دسکتاپی در ایران که بیشترین طرفدار رو دارد همین زبان سی‌شارپ هست. زبانی که قدرت بالایی در نوشتن انواع برنامه و اپلیکیشن دارد. شما با استفاده زبان سی‌شارپ می‌توانید انواع برنامه های دسکتاپی، موبایل، وب و . . . را بنویسید. معمولا تعداد زیادی از شرکت ها از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

وقتی سی شارپ بلد باشید به راحتی می‌توانید ASP.Net یاد بگیرید و راحت برنامه های تحت وب بنویسید. اگر این زبان را در کنار ASP.Net  بلد باشید به جرات می توان گفت که مشکل کار نخواهید داشت. چون روزانه از شرکت‌ها مختلف دنبال برنامه‌نویس سی شارپ و ASP.Net هستند.

چرا سی شارپ را انتخاب کنیم ؟

استفاده گسترده

بازار کار عالی در ایران

بازار کار جهانی خوب

کدنویسی آسان در ویژوال استودیو قدرتمندترینIDE موجود برای برنامه نویسی

یک زبان برنامه نویسی مدرن و همه منظوره است.

کاملا شی گراست (object oriented)

به راحتی فرا گرفته می شود و یادگیری آن آسان است.

برای تولید برنامه های کارآمد قابل استفاده است.

قابل استفاده و کامپایل بر روی انواع کامپیوتر است.

بخشی از دات نت فریم ورک است.

تکه کد سی شارپ 

نمونه کد : محاسبه  فاکتوریل x

Int x = 5 , Fact = 1;

For (int i = 1 ; i <= x; i++ )

 {

    Fact *= i;     

 }