در حال بارگذاری ...

python – پایتون

 

پایتون قدرتمند است … و سریع؛

در همه جا اجرا می شود؛

آسان برای یادگیری است.

منبع باز است.

درباره پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، شی گرا ، با معانی پویا است. سطح بالای آن در ساختار داده ها ، همراه با تایپ و اتصال پویا ، آن را برای Rapid Development Application و همچنین برای استفاده به عنوان زبان برنامه نویسی یا برای اتصال اجزای موجود به یکدیگر بسیار جذاب می کند.

نحوی آسان پایتون بر خوانایی تأکید دارد و بنابراین هزینه نگهداری برنامه را کاهش می دهد. پایتون از ماژول ها و بسته ها پشتیبانی می کند ، که باعث تعدیل برنامه ها و استفاده مجدد از کد می شود. مترجم Python و كتابخانه استاندارد گسترده بصورت منبع باز بدون پرداخت هزينه براي همه قابل دسترسي هستند و بصورت آزاد قابل پخش مي باشند.

اغلب برنامه نویسان به دلیل افزایش بهره وری که ارائه می دهد عاشق پایتون می شوند. از آنجا که هیچ مرحله تدوین وجود ندارد ، چرخه ویرایش – آزمایش – اشکال زدایی بسیار سریع است. اشکال زدایی در برنامه های پایتون آسان است.

وقتی مترجم خطایی را کشف می کند ، یک استثناء ایجاد می کند. هنگامی که برنامه استثناء به دست نمی آورد ، مترجم اثری از پشته را چاپ می کند. یک اشکال زدایی سطح منبع امکان بازرسی از متغیرهای محلی و جهانی ، ارزیابی عبارات دلخواه ، تعیین نقاط شکست ، پیمایش از طریق کد یک خط به طور همزمان و غیره را فراهم می کند. این اشکال زدایی در خود پایتون نوشته شده است و گواهی بر قدرت درونگرا پایتون است. از طرف دیگر ، اغلب سریعترین راه برای اشکال زدایی یک برنامه ، اضافه کردن چند عبارت چاپی به منبع است: چرخه سریع ویرایش – آزمایش-  اشکال زدایی باعث می شود این رویکرد ساده بسیار مؤثر باشد.

سطح سختی زبان پایتون 

یادگیری آسان . بهترین زبان برای مبتدیان

مزایا پایتون

ایجاد و استفاده از کلاس ها و اشیاء به لطف ویژگی های OOP آسان است

پشتیبانی گسترده از کتابخانه

روی خوانایی کد تمرکز دارد

قابلیت مقیاس حتی پیچیده ترین برنامه ها را دارد

ایده آل برای ساخت نمونه های اولیه و آزمایش سریعتر ایده ها

منبع آزاد با حمایت جامعه در حال رشد

پشتیبانی از بسیاری از سیستم عامل ها و سیستم ها را فراهم می کند

یادگیری و استفاده بسیار آسان است

معایب پایتون

برای محاسبات تلفن همراه مناسب نیست

لایه دسترسی به بانک اطلاعاتی تا حدودی نابالغ است

شروع پایتون

انتخاب برنامه Python برای برنامه نویسان برای اولین بار یا برنامه نویسی با زبان های دیگر آسان است. صفحات زیر اولین گام مفید برای نوشتن برنامه های خود با Python است!

راهنمای مبتدی ، برنامه نویسان

راهنمای مبتدی ، غیر برنامه نویسان

راهنمای مبتدی ، بارگیری و نصب

نمونه کد و قطعات برای مبتدیان

دوستانه و آسان برای یادگیری است

انجمن میزبان کنفرانس ها و ملاقات ها ، همکاری در زمینه کد و موارد دیگر است. مستندات پایتون در این راه به شما کمک می کند و لیست های پستی شما را در تماس قرار می دهند.

همایش ها و کارگاه های آموزشی

مستندات پایتون

لیست های پستی و کانالهای IRC

برنامه های کاربردی

فهرست بسته های Python (PyPI) میزبان هزاران ماژول برای پایتون است. هم کتابخانه استاندارد پایتون و هم ماژول های مربوط به جامعه ، امکان های بی پایان را فراهم می کنند.

توسعه وب و اینترنت

دسترسی به پایگاه داده

رابط کاربری گرافیکی رومیزی

علمی و عددی

تحصیلات

برنامه نویسی شبکه

توسعه نرم افزار و بازی

متن باز

پایتون تحت مجوز OSI تأیید شده است و باعث می شود آنرا آزادانه قابل استفاده و توزیع حتی برای کارهای تجاری استفاده کنند. مجوز پایتون توسط بنیاد نرم افزار پایتون اداره می شود.

درباره مجوز بیشتر بدانید

مجوز پایتون در OSI

درباره بنیاد بیشتر بدانید

تکه کد پایتون

def start():
print "Hello World!"

if __name__== "__main__":
start()